Vatten på gräset
John o Sue | 2008-06-08, 20:31
Idag var det dax för vattenspridaren att göra en insats. Gräsmattan har bara blivit torrare och torrare vilket inte är så överraskande med tanke på det underbara sommarväder vi haft senaste tiden.
För att spridare ska täcka rätt område (tex inte spruta på grannarna) så är det lite pill – när den är igång. Sue fixade och hoppade snabbt undan från vattendropparna. Vad vi missade var lilla Joel som glatt kröp ut på gräsmattan så som han brukar göra varpå han fick sig en dusch och blev mäkta förvånad!
Lille gubben….han ser lite sårad ut tycker jag……ni skrattade väl inte åt honom!!!…fnisss….
Aldrig!! 😈
suck…nu har er text blivit sådär STOR igen…hur var det jag skulle göra för att minska texten?????
Oscar kan inte håla sig borta när vi sätter igång spridaren, det är det bästa han vet att få kuta runt på gräset och hoppa genom strålarna.
Haha, minns själv hur roligt det var. I början ville man inte bli blöt utan försökte undvika dropparna men när man väl blev blöt så var det tvärtom 😛
Vänta bara, när barnen uppnår en viss ålder kommer de avsky vattenspridaren. När man som förälder föreslår att man ska ta fram den så tittar de på en som om man är knäpp… 🙄
Haha, tänk så mycket spännande vi har framför oss 😛
Ctrl-0
hm…..alltså skall jag trycka på Ctrl knappen plus bindestreck och nollan på samma gång?
Det händer inget …….eller menar du något annat med -0 ❓
jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa jag skulle snurra på snurreknappen oxå….tjohooooo!!! Jag klarade det 😛