Slumpad post: Utebandy
English Swedish
| Prenumerera! | Kontrollpanel | Log in 
 

Keiler, Anna: Juletid i Storforsen

| 2024-11-10, 8:35

Tredje delen om fina Storforsen. Underbart ställe!

Älskar hur varje del introducerar ett nytt par, samtidigt som de gamla får finnas kvar och ta plats. Visst kanske det blir lite rörigt ibland, fast mest för att jag själv måste stanna upp och fundera på vilket par vi är hos nu.

Nu är det de som driver puben, Anthony och Filippa som vi får följa. Får djupandas lite i vissa resonemang, men det är ju det som är grejen med att få följa andra personer så nära – att man ser vissa beteenden som man inte gillar. Vissa har man själv, andra inte.

Föräldraskapets utmaning får man följa främst och i samband med att driva pub. Verkligen inte helt enkelt.

Tycker om den här serien. Den visar livet på något sätt. Ser fram emot fler delar och har funderat lite på vem som skulle kunna bli introducerade i nästa del.



Kommentera